Calendar (Official Home of Stoney Creek Minor Hockey Association)

SCMHA PROGRAMMING PAUSED
PrintCalendar
<< PrevJan 16, 2022-Jan 29, 2022Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 16Jan 17Jan 18Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22
Rep - U13 PEEWEE A - Mount Brydges Showdown Tournament
NDLL - Local League - U 15 Team 2 - London Tournament
NDLL - Local League - U 13 - Bradford Tournament
HL
-U7
Team 1 & Team 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
HL
-U7
Team 3 & Team 4
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
HL
-U7
Team 5 & Team 6
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
HL
-U9
Team 2
12:00 PM
vs. HL - -U9 - Team 1
HL
-U9
Team 6
1:00 PM
vs. HL - -U9 - Team 4
HL
-U9
Team 3
2:00 PM
vs. HL - -U9 - Team 5
NDLL
Local League
U 11
2:00 PM
vs. Fort Erie Meteors 2
HL
-U11
Team 1
3:00 PM
vs. HL - -U11 - Team 3
NDLL
Local League
U 15 Team 2
3:15 PM
@ Wainfleet Wild 1
Wainfleet [906]
NDLL
Local League
U 18 RED
3:15 PM-4:30 PM
Practice
Rep
U11 ATOM A
4:15 PM
vs. Pelham Panthers
NDLL
Local League
U 15 Team 1
5:10 PM
@ NOTL Wolves 2
Meridian [908]
Rep
U18 MIDGET A - TEAM 2
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
U15 BANTAM A
6:30 PM
@ West Niagara Flying Aces
Smithville [7076]
NDLL
Local League
U 18 BLACK
6:40 PM
@ NOTL Wolves 1
Meridian [1129]
Rep
U18 MIDGET A
7:00 PM
@ Niagara Falls Flyers
Rep
U16 MINOR MIDGET A
7:30 PM
@ West Niagara Flying Aces Minor
Fleming [8080]
Rep
U11 ATOM A
6:00 PM-7:00 PM
SCMHA Development
NDLL
Local League
U 11
7:00 PM-8:00 PM
SCMHA Development
Rep
U15 BANTAM A
7:30 PM
@ Welland Tigers
Rep
U16 MINOR MIDGET A
8:00 PM-9:00 PM
SCMHA Development
Rep
U13 PEEWEE A
8:00 PM-9:00 PM
Practice
Rep
U14 MINOR BANTAM A
9:00 PM-10:00 PM
Practice
NDLL
Local League
U 18 BLACK
9:00 PM-10:00 PM
SCMHA Development
NDLL
Local League
U 18 RED
9:00 PM
@ Welland Tigers 3
Rep
U11 ATOM A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
NDLL
Local League
U 11
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
U11 ATOM A
6:00 PM
@ Pelham Panthers
Rep
U15 BANTAM A
6:00 PM-7:15 PM
Practice
NDLL
Local League
U 13
6:00 PM-7:15 PM
Practice
Rep
U14 MINOR BANTAM A
7:30 PM
vs. West Niagara Flying Aces AE
NDLL
Local League
U 15 Team 1
7:30 PM
vs. Pelham Panthers 3
NDLL
Local League
U 15 Team 2
8:45 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
Rep
U18 MIDGET A
9:00 PM
vs. Norfolk Knights
Rep
U13 PEEWEE A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
U14 MINOR BANTAM A
6:00 PM-7:15 PM
Practice
NDLL
Local League
U 13
6:30 PM
@ Port Colborne Sailors 2
Vale (2) [ 662]
Rep
U15 BANTAM A
7:30 PM
vs. Glancaster Bombers
Rep
U18 MIDGET A - TEAM 2
9:00 PM
vs. West Niagara Flying Aces AE
NDLL
Local League
U 15 Team 2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
NDLL
Local League
U 15 Team 1
6:00 PM-7:15 PM
Practice
NDLL
Local League
U 18 BLACK
7:30 PM
vs. Welland Tigers 2
Rep
U16 MINOR MIDGET A
8:00 PM
vs. NOTL Wolves Minor
Rep
U14 MINOR BANTAM A
8:45 PM
@ Garden City Falcons Minor
NDLL
Local League
U 18 RED
8:45 PM
vs. Fort Erie Meteors 1
HL
-U11
Team 1 & Team 2
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Rep
U11 ATOM A
6:30 PM
@ Fort Erie Meteors
NDLL
Local League
U 13
7:15 PM
vs. Welland Tigers 1
Rep
U18 MIDGET A - TEAM 2
8:00 PM
@ Fort Erie Meteors AE
Rep
U16 MINOR MIDGET A
8:30 PM-10:00 PM
Practice
HL
-U7
Team 1 & Team 2
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
HL
-U7
Team 3 & Team 4
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
HL
-U7
Team 5 & Team 6
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
NDLL
Local League
U 18 BLACK
12:00 PM-1:00 PM
Practice
HL
-U9
Team 1 & Team 4
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
HL
-U9
Team 5 & Team 3
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
HL
-U9
Team 6 & Team 2
2:30 PM-3:30 PM
Shared Practice
Rep
U14 MINOR BANTAM A
3:20 PM
@ Welland Tigers Minor
HL
-U11
Team 3
3:30 PM
vs. HL - -U11 - Team 2
Rep
U11 ATOM A
4:30 PM
vs. Norfolk Knights
NDLL
Local League
U 11
4:50 PM
@ NOTL Wolves 2
Rep
U13 PEEWEE A
5:45 PM
vs. Thorold Blackhawks
Rep
U18 MIDGET A
7:00 PM
vs. Port Colborne Sailors
Jan 23Jan 24Jan 25Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29
HL
-U7
Team 1 & Team 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
HL
-U7
Team 3 & Team 4
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
HL
-U7
Team 5 & Team 6
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
HL
-U9
Team 4
12:00 PM
vs. HL - -U9 - Team 3
HL
-U9
Team 5
1:00 PM
vs. HL - -U9 - Team 1
HL
-U9
Team 6
2:00 PM
vs. HL - -U9 - Team 2
NDLL
Local League
U 11
2:00 PM-3:15 PM
Practice
HL
-U11
Team 1
3:00 PM
vs. HL - -U11 - Team 3
NDLL
Local League
U 13
3:30 PM
vs. Welland Tigers 2
Rep
U16 MINOR MIDGET A
4:15 PM-5:30 PM
Practice
Rep
U11 ATOM A
4:45 PM-6:00 PM
Practice
Rep
U14 MINOR BANTAM A
5:30 PM-6:45 PM
Practice
NDLL
Local League
U 18 RED
6:40 PM
@ NOTL Wolves 1
Meridian [1143]
Rep
U15 BANTAM A
6:45 PM-8:00 PM
Practice
Rep
U13 PEEWEE A
7:00 PM
@ Norfolk Knights
Talbot [4105]
Rep
U18 MIDGET A - TEAM 2
7:30 PM
@ West Niagara Flying Aces Minor
Fleming [8088]
Rep
U18 MIDGET A
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep
U13 PEEWEE A
6:00 PM-7:00 PM
SCMHA Development
Rep
U11 ATOM A
6:30 PM
@ Port Colborne Sailors
Vale (2) [2089]
Rep
U14 MINOR BANTAM A
7:00 PM-8:00 PM
SCMHA Development
Rep
U15 BANTAM A
8:00 PM-9:00 PM
SCMHA Development
NDLL
Local League
U 18 BLACK
8:00 PM
vs. Pelham Panthers 2
Rep
U16 MINOR MIDGET A
9:00 PM-10:00 PM
SCMHA Development
Rep
U11 ATOM A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
NDLL
Local League
U 11
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
U15 BANTAM A
6:00 PM-7:15 PM
Practice
NDLL
Local League
U 13
6:15 PM
vs. Pelham Panthers 2
Rep
U18 MIDGET A - TEAM 2
7:15 PM-8:45 PM
Practice
NDLL
Local League
U 15 Team 1
7:30 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
NDLL
Local League
U 15 Team 2
8:45 PM
vs. Welland Tigers 1
Rep
U18 MIDGET A
9:00 PM
vs. Thorold Blackhawks
Rep
U14 MINOR BANTAM A
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Rep
U13 PEEWEE A
6:00 PM-7:15 PM
Practice
Rep
U18 MIDGET A - TEAM 2
6:30 PM
@ Garden City Falcons Minor
Rep
U15 BANTAM A
7:30 PM
vs. NOTL Wolves
Rep
U15 BANTAM A
7:30 PM-8:45 PM
Linked Game Cancelled
Rep
U18 MIDGET A
8:00 PM
@ Garden City Falcons A
Rep
U16 MINOR MIDGET A
9:00 PM-10:45 PM
Practice
NDLL
Local League
U 15 Team 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
NDLL
Local League
U 15 Team 2
6:00 PM-7:15 PM
Practice
NDLL
Local League
U 13
7:15 PM
@ Pelham Panthers 2
NDLL
Local League
U 18 BLACK
7:15 PM-8:30 PM
Practice
Rep
U16 MINOR MIDGET A
8:00 PM
vs. NOTL Wolves Minor
NDLL
Local League
U 18 RED
8:45 PM
vs. Thorold Blackhawks 1
Rep
U18 MIDGET A - TEAM 2
9:00 PM
@ Dunnville Mudcats
Dunnville [8063]
HL
-U11
Team 1 & Team 3
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
Rep
U14 MINOR BANTAM A
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
U18 MIDGET A
8:30 PM-10:00 PM
Practice
HL
-U7
Team 1 & Team 2
9:00 AM-10:00 AM
Shared Practice
HL
-U7
Team 3 & Team 4
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
HL
-U7
Team 5 & Team 6
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
NDLL
Local League
U 18 RED
12:00 PM-1:00 PM
Practice
HL
-U9
Team 3 & Team 6
12:30 PM-1:30 PM
Shared Practice
HL
-U9
Team 2 & Team 4
1:30 PM-2:30 PM
Shared Practice
HL
-U9
Team 5 & Team 1
2:30 PM-3:30 PM
Shared Practice
NDLL
Local League
U 11
2:50 PM
@ Welland Tigers 2
HL
-U11
Team 2
3:30 PM
vs. HL - -U11 - Team 3
Rep
U13 PEEWEE A
4:45 PM
vs. Port Colborne Sailors
Rep
U11 ATOM A
6:15 PM-7:30 PM
Practice
Rep
U18 MIDGET A - TEAM 2
7:30 PM-9:00 PM
Practice
NDLL
Local League
U 15 Team 2
8:05 PM
@ Pelham Panthers 3
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Social Networking
Follow Us On
Follow Official Home of Stoney Creek Minor Hockey Association on Twitter
- and -
Visit Official Home of Stoney Creek Minor Hockey Association on Facebook
- and -
Follow Official Home of Stoney Creek Minor Hockey Association on Instagram
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from scmha.ca on Wednesday, January 19, 2022 at 5:05 PM